LOADING

Type to search

Blog Motion Grafik

Motion Graphic Nedir?

Motion Graphic Nedir?

Motion Graphic Nedir sorusunu en basit tanımıyla,hareketli görsel tasarım olarak tanımlayabiliriz. Grafiklerin hareketlendirilmesiyle vido formuna dönüştürülmesi olarakda başka bir şekilde ifade edebiliriz.

Motion graphic çalışmalarında anlatılmak istenen mesajı temsil eden imgelerin giriş gelişme ve sonuç odaklı bir kompozisyona dayanarak kurgulanıp aktarılması temeline dayanır. Anlatım biçiminde seslendirme desteği olmadanda istenilen anlatılmak istenen verilmesi mümkündür.

Motion graphic çalışmalarında en çok tercih edilen programların başında After effects yer alır. Bu programın dışında diğer motion graphic programları arasında Nuke, Flame, Fusion, Toxik, Motion, Shake, Combustion.tercih ediliyor.

Motion Graphics Nasıl Yapılır?

Motion graphics videoların yapım aşamasında öncelikle filmin mesajını temsil eden öğelerin grafiksel tasarımları oluşturulur. Bu grafik tasarım çalışmaların birleşiminden hazırlanacak motion graphic videosunun görselleri tamamlanır. Film Tasarım’ın tecrübeli kreatif ekibiyle fikir aşamasının sonrasında estetiksel bakış açısıyla grafiker, art direktör, video artist ve kurgu editörü gibi farklı uzmanlıkların birleşiminden oluşan kollektif çalışma anlayışında hedeflenen videolar hazırlanır.

Motion graphic çalışmalar çok amaçlı kullanılabildiği için her hangi bir filmin içerisinde konsepte uygun olduğu taktirde kurumsal bir tanıtım filminin içerisinde ilgili bir bölümde de kullanılabilir.

Yapılan araştırmalar Z kuşağı ve Alfa kuşağı mom hareketli grafikleri reel görsellerden daha önce tercih ettiği gözlemlenmiştir.

Motion Graphic Fiyatları

Motion graphic fiyatları, yapılması hedeflenen projenin içeriğine göre fiyatlandırılır. Çünkü bir seri olarak hazırlanması, tek video halinde hazırlanması, anlatılması istenen mesajın anlatım süresi, seslendirmeli olup olmayacağı gibi bir çok farklı öğenin netleşmesine göre fiyatlandırması yapılır.

Film Tasarım’ın müşterilerine sağladığı en büyük avantaj önceden belirlenmiş bir bütçe olduğunda bütçeye göre projelendirme imkanı sunabilmesidir. Sizde Film Tasarım’ın motion graphic çözümlerinden yarrlanmak ve bilgi almak istiyorsanız. Hemen izimle iletişime geçebilirsiniz. Tel: 0850 241 07 85

 

Tags: